Aday Öğrenci

         

          Değerli Makine Mühendisi Aday Öğrencilerimiz;

          Otomotivden havacılığa, biyomekanikten denizciliğe, savunma, elektrik, elektronik, bilişim teknolojileri ve ısıtma/soğutma sistemlerinden enerji üretimine kadar pek çok sektörde makine mühendislerine ihtiyaç duyulmaktadır. Ülkemizin gerek gelişme ve kalkınma hedeflerine ulaşabilmesi ve gerekse milli olarak dış tehditlere karşı kendini savunabilmesinin önemine son yıllarda yöneticiler tarafından sıklıkla değinilmektedir. Ülke olarak gelişmişlik düzeyimizin ve insanımızın yaşam kalitesinin artırılmasındaki gereksinime ilave olarak, milli bekamız için gerekli olan savunma sistemleri ve iletişim gibi alanlarda gerekli olan ihtiyaçlarımızın geliştirilebilmesi ve üretilebilmesi için de çok sayıda makine mühendisine ihtiyaç duyulmaktadır. Helikopter ve uçaklar için gaz türbinleri, tanklar ve obüsler için motorlar ve milli muharip uçağı ve insansız hava araçları için de çeşitli bileşenler şu anda ülkemizde üzerinde çalışılan ve her geçen gün gelişme kaydedilen projelerdir.

         Bölümümüz, ülkemizin kalkınma hedefleri doğrultusunda, kaliteli eğitim almış, çağımızın gerektirdiği mühendislik bilgi ve becerilerine sahip, uluslararası alanda kabul gören mühendislerin yetiştirilmesi gayesiyle eğitim ve araştırma faaliyetlerini sürdürmektedir. Sahip olduğumuz akademik ve teknolojik altyapı, gelişmiş ülkelerde ve ülkemizdeki köklü üniversitelerin makine mühendisliği bölümleri dikkate alınarak oluşturulmuştur. Makine Mühendisliği alanındaki teknolojik gelişmeler ve ülkemiz ihtiyaçları doğrultusunda sürekli olarak bölümümüzde geliştirme çalışmaları yapılmaktadır.

      Bilgi ve birikimimizi sizlerle paylaşarak, ülkemize ve kendinize ışık tutacak yeni fikirler üretmeniz için siz değerli makine mühendisi adaylarını aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Faydalı Linkler;

Üniversitemiz Aday Öğrenci Sayfası

Mühendislik Fakültesi Aday Öğrenci Sayfası

Makine Mühendisliği Bölüm Bilgisi

    Genel Bilgi

   Misyon ve Vizyon

   Bölüm Yönetimi

Makine Mühendisliği Bölümü Akademik Kadrosu

Makine Mühendisliği Bölümü Bologna Bilgi Sistemi

İletişim